اروپا

درباره بلغارستان

درباره بلغارستان

بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع شده است و از شمال در مجاورت رومانی و از شرق به درياي سياه و از جنوب به تركيه و يونان و از غرب به صربستان و مقدونيه منتهي مي شود. پایتخت کشور بلغارستان صوفیا نام دارد . ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) ... کشور بلغارستان دارای آب و هوای قاره ای ، با تابستانهای گرم و زمستانهای سرد است. مساحت کشور بلغارستان 912/110 كیلومترمربع می باشد .
درباره یونان

درباره یونان

یونان (به یونانی: Ελλάδα) (Hellas) کشوری با تاریخچه شگفت انگیز 4000 ساله است که بیش از یکصد مکان تاریخی به صورت پراکنده در این کشور و جزایر متعدد آن وجود دارد که سالیانه صدها هزار بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند. یکی از رایج ترین کارهایی که میتوانید در هنگام بازدید از این کشور ، خصوصا اگر دوستدار تاریخ باشید، انجام بدهید ، کشف مکانهای تاریخی اصلی آن است ، نظیر المپیا ( خاستگاه بازیهای المپیک ) ؛ پیشگوی اوراکل ( یکی از مهمترین مکانهای مذهبی جهان در یونان قدیم مختص آپولو ، واقع در دامنه ی جنوبی کوه پارناسوس ) و صومعه های حیرت برانگیز شهاب سنگ. پس از اکتشافات درون پایتخت یونان (آتن ) میتوانید یک سفر 4 روزه را با کشتی به سمت پلوپونز و یونان مرکزی آغاز کنید و در آنجا برای دیدن بعضی مکانهای تاریخی بسیار مهم توقف نمایید.
درباره رومانی

درباره رومانی

جمهوری رومانی (به رومانیایی România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. انتخابات ریاست جمهوری در این کشور هر 5 سال یک بار انجام میشود و کشوری است بر پایه ی رأی مردم و دموکراسی کامل. رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸،۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است. زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتودوکس تعلق دارند.
درباره ارمنستان

درباره ارمنستان

با 29800 کیلومتر مربع مساحت، در جنوب غربی منطقه قفقاز و با کمی فاصله از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه واقع شده و همچون کمربندی بین مرزهای جمهوری اسلامی ایران از یک سو و جمهوریهاي آذربایجان و گرجستان از سوی دیگر گسترده شده است. این کشور از جنوب با جمهوری اسلامی ایران، از جنوب غربی با جمهوری خود مختار نخجوان، از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان و از شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. کشور ارمنستان کوهستانی است که در شمال فلات ایران، در غرب فلات ارمنستان و جنوب سلسله جبال قفقاز واقع شده است. ارتفاع ميانگين کشور ارمنستان از سطح دریا 1800 متر است و تنها 10 درصد شهر های ارمنستان کمتر از 1000 متر ارتفاع دارند. بلندترین قله ارمنستان آراگاتس (Aragatz) است که در شمال غرب این جمهوری واقع است و 4090 متر ارتفاع دارد
درباره هانیا (chania )

درباره هانیا (chania )

شهر هانیا دومین شهر بزرگ کرت با 55 هزار نفر جمعیت می باشد که در قسمت نوار ساحلی شمالی جزیره کرت در یونان واقع شده است. عاشق شدن در طبیعت هانیا یک پدیده معمول هست. این شهر بندری کرت خیلی چیزا برای دیدن دارد : فروشگاههای محلی کوچک ، رستورانهای کنار آبی و کوچه های کوچک زیادی که در آنها گم میشید. بهترین قسمت آن بخش قدیمی و تاریخی شهر است که دیدنی های زیادی را در دل خود جای داده است.چیزهای جالب دیگری که میتوانید در هانیا ببینید : موزه باستان شناسی هانیاست که در آن متعلقاتی از خانه هایی از قرون وسطی تا عصر جدید به چشم میخورد ؛ انبار مهمات بزرگی که در صده ی شانزدهم ساخته شده و هم اکنون به عنوان فضایی برای برگزاری رویداد های خاص در هانیا استفاده می شود و همچنین ساختمان های کشتی سازی ونیزی که در قرن شانزدهم برای تعمیرات ناوگان ونیزی ها از آنها استفاده می شد. اگر هنوز برای سفر به این شهر زیبا قانع نشده اید از زیبای دیگر آن نیز برای شما خواهیم گفت تا در انتهای خواندن این مقاله شتابان به سوی هانیا حرکت کنید:
هتل 4 ستاره President

هتل 4 ستاره President

جذابیت‌های زیادی در اطراف این هتل مانند موزه بناکی Benaki ، آکروپلیس Acropolis ، معبد پارتنون Parthenon و موزه باستان‌شناسی ملی National Archaeological Museum آتن وجود دارد. همچنین پارلمان یونان Hellenic Parliament و میدان سینتاگما Syntagma نیز در فاصله کمی از هتل قرار گرفته‌اند.دسترسی به ایستگاه متروی پانورمو Panormou نیز بسیار راحت و سریع است.
درباره کشور صربستان

درباره کشور صربستان

صربستان در بخش جنوب شرقی اروپا و مرکز شبه‌جزیره بالکان واقع شده است. ناحیه شمال این کشور پوشیده از جنگل‌زارهای وسیع و جنوب آن دارای تپه‌ها و کوه‌های فراوان است. صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد ..... ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) ...... صربستان پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mountains) و فراسکا گورا (Fruska Gora) با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود. پایتخت صربستان شهر بلگراد است.
اسپانیا

اسپانیا

با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است