اطلاعات کشور ها

درباره بلغارستان

درباره بلغارستان

بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع شده است و از شمال در مجاورت رومانی و از شرق به درياي سياه و از جنوب به تركيه و يونان و از غرب به صربستان و مقدونيه منتهي مي شود. پایتخت کشور بلغارستان صوفیا نام دارد . ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) ... کشور بلغارستان دارای آب و هوای قاره ای ، با تابستانهای گرم و زمستانهای سرد است. مساحت کشور بلغارستان 912/110 كیلومترمربع می باشد .
درباره قبرس اروپایی

درباره قبرس اروپایی

قبرس اروپایی کشوری جزیره‌ای است در شرقدریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. جمعیت کل جزیره 1.100.000 نفر است و جمعیتی حدود ۸۴۰ هزار نفر دارد. از شهرهای توریسیتی قبرس می توان به شهرهای لارناکا،ایاناپا،لیماسول و پافوس اشاره کرد. ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) واحد پول قبرس یورو و زبان رسمی آن یونانی می باشد .
درباره یونان

درباره یونان

یونان (به یونانی: Ελλάδα) (Hellas) کشوری با تاریخچه شگفت انگیز 4000 ساله است که بیش از یکصد مکان تاریخی به صورت پراکنده در این کشور و جزایر متعدد آن وجود دارد که سالیانه صدها هزار بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند. یکی از رایج ترین کارهایی که میتوانید در هنگام بازدید از این کشور ، خصوصا اگر دوستدار تاریخ باشید، انجام بدهید ، کشف مکانهای تاریخی اصلی آن است ، نظیر المپیا ( خاستگاه بازیهای المپیک ) ؛ پیشگوی اوراکل ( یکی از مهمترین مکانهای مذهبی جهان در یونان قدیم مختص آپولو ، واقع در دامنه ی جنوبی کوه پارناسوس ) و صومعه های حیرت برانگیز شهاب سنگ. پس از اکتشافات درون پایتخت یونان (آتن ) میتوانید یک سفر 4 روزه را با کشتی به سمت پلوپونز و یونان مرکزی آغاز کنید و در آنجا برای دیدن بعضی مکانهای تاریخی بسیار مهم توقف نمایید.
درباره سنگاپور

درباره سنگاپور

سنگاپور یک کشور جزیره ای بسیار کوچک با جاذبه هاو موفقیتهای بزرگی است. این کشور از لحاظ استراتژیک در نوک شبه جزیره مالزی و میان اقیانوس هند و دریای چین جنوبی واقع شده است. این کشور به شلوغترین بندر جهان، دومین تصفیه کننده بزرگ نفت در محل و یک مرکز مالی بین المللی مهم تبدیل شده است. در حالیکه این ثروت سنگاپور آن را از سایر جزایر کوچک جدا کرده، جمعیت این کشور است که باعث منحصر بفرد بودن آن شده است. ترکیبی از مردمان چینی، مالایی و هندی در این نقطه از آسیای جنوب شرقی گرد هم آمده اند تا نشانه ای از تساهل و تسامح قومی و مذهبی باشند. گروههای قومی مختلف میراث فرهنگی خود را جشن میگیرند، دیدن ترکیب و آمیزش قومی چند عجیبی است. برای مثال یک عروسی مالایی درست کنار یک مراسم عزاداری چینی برگزار می شود. در اطراف شهر قدم بزنید غیر معمول نیست که معبد بودا، زیارتگاه هندوها و مساجد را به فاصله بلوک از هم ببینید. که در سایه امنیت و قانون بطور مسالمت آمیزی در این مکان جمع شدهاند و با توجه به تفاوت های طبیعی به مذهب و فرهنگ همدیگر احترام میگذارند. سنگاپور شاید یکی از بیشترین ترکیب نژادی در دنیا را در خود جای داده باشد. سنگاپور همچنین بعنوان یکی از پاکترین و کارآمدترین و بطور خاص سیستماتیکترین کشورها در آسیا شناخته می شود. همانطور که مسافرانسنگاپور از ثروت و سیاست خردمندانه این کشور به تحسین واداشته شده اند، خرید و غذاهای ملل مختلف آنها را به وجد میآورد. خرید و صرف غذا در رستوران بیشترین فعالیت و سرگرمی سنگاپوری ها بشمار می آید. قبل از اینکه پای توریست ها به این کشور بازشود این فعالیتها بسیار اندک بود. بدلیل مکان جغرافیایی قرار گرفتن این کشور و به دلیل سیاست منطقه آزاد سنگاپور بعنوان یک مرکز خرید عالی برای لباس صنعت، جواهرات و تولیدات خوب کشورهای نزدیک مثل مالزی، تایلند و دیگر مراکز صنایع دستی جنوب شرق آسیاست مجددا به دلیل موقعیت خاصی سنگاپور، این کشور بسیاری از از تنوع غذایی و پخت و پز در آسیا را در خود قرار داده است. اینجا بهترینهای چین، هند، مالایا و زیباترین و خوشمزه ترین غذاهای تمامی ملتها در دسترسی هستند. البته بعضی با قیمتهای بسیار بالا عرضه میشوند. در نهایت جستجو برای چشم انداز و فرهنگ سنگاپور میتوان گفت که اینجا محلی دوستانه و تاریخی برای یافتن همزیستی است در میان خیابان عربها، هند کوچک، منطقه شهری و شهر چینی هاچایناتون) از باغهای ارکیده تا باغ وحشی های جهانی جذابیتی بین المللی میزبان شماست. مانند مرکز خریدی با بزرگترین فواره دنیا، بلوک آپارتمانهای مسکونی دولتی محل زندگی میلیونها نفر) و آسمانخراش ها که پول از آنها پارو می شود)همچون جزایری کوچک و درخشان هستند.
درباره مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که بخشی از آن در شبه جزیره ای متصل به اراضی جنوب شرقی آسیا وبخشی دیگر در جزیره ”بورنئو” واقع شده است. بخش غربی و شبه جزیره ای مالزی با تایلند مرز خاکی دارد، همچنین به واسطه یک پل به جزیره سنگاپور متصل می شود. نوار ساحلی بخش غربی مالزی در جنوب دریای چین و تنگه “مالاکا” امتداد یافته است. بخش شرقی مالزی نیز با کشور “برونئی” و “اندونزی” مرز مشترک دارد. کوالالامپور، پایتخت مالزی در شرق آن واقع شده است. این کلان شهر بزرگ دارای تعداد زیادی آسمان خراش های چشمگیر، مراکز خرید، موزه، سالن های تئاتر، هتل ها و رستوران های بین المللی می باشد. ملاکا یک شهر تاریخی با معماری های منحصر به فرد است. جزیره پنانگ برای داشتن غذاهای دلپذیر معروف است. با بازدید از ارتفاعات کامرون می توانید از آب و هوای سرد، مناظر دیدنی و مراتع و مزارع گل لذت ببرید. لنکاوی، تیومان (Tioman) و جزایر پرهنتیان (Perhentian) از جزایر زیبای دنیا هستند و ردانگ (Redang ) برای غواصان یک مقصد عالی است. مالزی شرقی برای داشتن جنگل های انبوه، غارهای زیبا، قله های مرتفع و اورانگوتان ها و قبایل مختلف معروف است. می توانید با بازدید از شهرهایی مثلKuching و Kota Kinabalu به کشف این جاذبه های طبیعی بپردازید! مالزی را می توان کشوری پیشرفته و در عین حال در حال توسعه دانست. سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته و درآمد معمول حاصل از فروش نفت، مالزی را به یکی از ثروتمندترین ترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل نموده است. مالزی از دو جهت برای گردشگران حائز اهمیت است؛ اول آنکه تکنولوژی بالای زیرساخت های شهری سرویس دهی مطلوبی را برای گردشگران به ارمغان می آورد و دوم آنکه؛ هزینه ی گردشگری در مالزی از سنگاپور کمتر و به صرفه تر است.
درباره تایلند

درباره تایلند

کشور تایلند با وسعت تقریبی پانصد هزار کیلومتر مربع و جمعیت شصت و پنج میلیون نفر ، در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. تایلند با نام قدیمی سیام از تاریخی چند هزار ساله برخوردار است. این کشور جایگاه ویژه ای در میان کشورهای این منطقه دارد. ( ...... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ...... ) سرزمین تایلند به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد ، از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و از لحاظ منابع طبیغی و کشاورزی غنی بوده ، محصولات مختلفی را تولید و به نقاط مختلف جهان ، از جمله ایران صادر می کند. این کشور از جمله کشورهایی است که دیدنی های فراوان و متنوعی دارد و جهان گردان بسیاری را به خود جلب کرده است ، به طوری که سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان ، از جمله ایران به آنجا سفر می کنند. در بررسی های آماری انجام شده ، بانکوک ، پایتخت کشور تایلند ، دومین شهری است که مورد توجه جهان گردان جهان است. طی چند دهه ی اخیر ، این کشور ، رشد اقتصادی چشم گیری داشته و از لحاظ علمی و صنعتی در حال توسعه است.
درباره اندونزی

درباره اندونزی

اندونزی با جمعیت ۲۳۸ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است. نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا است. اَندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی کشوری است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷،۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است. زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می‌باشند که جاوه‌ای‌ها با حدود ۴۰ درصد بزرگ‌ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌ها با ۱۵ درصد قرار دارند. جاوه‌ای‌ها بر امور سیاسی اندونزی چیرگی دارند. نام اندونزی از واژه لاتین ایندوس (به لاتین: Indus)‏ و یونانی نسوس (به یونانی: nesos)‏ به معنی جزیره آمده‌است. نام امروزی آن به قرن ۱۸ میلادی، زمانی که اندونزی در حال تشکیل یک کشور مستقل بود باز می‌گردد یافت شدن بازمانده‌های سنگواره‌ای انسان راست‌قامت که به نام انسان جاوه نیز شناخته می‌شود نشان می‌دهد که مجمع‌الجزایر اندونزی از دو میلیون تا ۶۰۰ هزار سال پیش مسکونی شده‌بود. اکثریت جمعیت امروزی اندونزی از نژاد آسترونزی هستند که از تایوان به سوی جنوب شرق مهاجرت کرده‌بودند. آنها در حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد به اندونزی رسیدند و جمعیت بومی ملانزی را به سوی شرق راندند. شرایط بسیار خوب برای کشاورزی و توسعه کشت آبی برنج در حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد باعث شد تا شهرها، شهرستان‌ها و پادشاهی‌های کوچک بتوانند در سراسر قرن نخست پیش از میلاد شکوفا شوند
درباره آذربایجان

درباره آذربایجان

آذربایجان، یک کشور اسلامی در جمهوری سابق شوروی در کنار دریای خزر است. این کشور منبع غنی نفت است. آذربایجان در طول تاریخ این کشور یکی از بهترین مسیرها برای عبور از شرق به غرب بوده است. این کشور جزوی از امپراطوری های مختلف همچون روسیه، ترکیه و ایران بوده و در سال ۱۹۹۱ میلادی پس از فروپاشی شوروی، به یک جمهوری مستقل تبدیل شده است. این کشور سرسبز جذابیت های بسیاری دارد و بیشترین جاذبه های آن در پایتخت آن یعنی باکو جمع شده اند.
درباره رومانی

درباره رومانی

جمهوری رومانی (به رومانیایی România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. انتخابات ریاست جمهوری در این کشور هر 5 سال یک بار انجام میشود و کشوری است بر پایه ی رأی مردم و دموکراسی کامل. رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸،۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است. زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتودوکس تعلق دارند.
درباره امارات (دبی)

درباره امارات (دبی)

چند دهه پیش این کشور توسط قبایل عشایری که در روستاهای ماهیگیری و در سطح بیابان گسترده شده بودند، اشغال شده بود. اروپایی ها در اواخر سال ۱۴۰۰ به این کشور آمدند. پرتغالی ها مناطق ساحلی را اشغال کردند و تا مدت ها با بازرگانانی از ایران، هند و چین تجارت می کردند. تجارت طلای سیاه امارات متحده عربی که منبع اصلی ثروت این کشور است در سال ۱۹۶۲ آغاز شد. خانواده های قبایل مختلف نهایتا در سال ۱۹۷۱ توسط فدراسیون امارات، متحد شدند که این رویای دیرینه ی جدی این کشور شیخ زایدبن سلطان آل نهیان بود که در سال ۲۰۰۴ فوت شد و بعد از او پسر بزرگش شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم امارات متحده عربی شد.
درباره ارمنستان

درباره ارمنستان

با 29800 کیلومتر مربع مساحت، در جنوب غربی منطقه قفقاز و با کمی فاصله از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه واقع شده و همچون کمربندی بین مرزهای جمهوری اسلامی ایران از یک سو و جمهوریهاي آذربایجان و گرجستان از سوی دیگر گسترده شده است. این کشور از جنوب با جمهوری اسلامی ایران، از جنوب غربی با جمهوری خود مختار نخجوان، از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان و از شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. کشور ارمنستان کوهستانی است که در شمال فلات ایران، در غرب فلات ارمنستان و جنوب سلسله جبال قفقاز واقع شده است. ارتفاع ميانگين کشور ارمنستان از سطح دریا 1800 متر است و تنها 10 درصد شهر های ارمنستان کمتر از 1000 متر ارتفاع دارند. بلندترین قله ارمنستان آراگاتس (Aragatz) است که در شمال غرب این جمهوری واقع است و 4090 متر ارتفاع دارد
درباره رودز (Rhodes)

درباره رودز (Rhodes)

این جزیره یونانی ، بزرگترین جزیره از جزایر دوازده گانه در جنوب شرقی دریای اژه است . این جزیره به عنوان جزیره شوالیه ها نیز شناخته می شود . رودز مملو از میراث و تاریخ غنی یونان می باشد. در این جزیره بازدید کنندگان انتخابات گسترده ای را برای دیدن و انجام دادن دارند. یکی از ویژگی های چشمگیر این جزیره توقف تعداد زیادی کشتی های کروز در بندرگاه آن است. این شهر توسط یونسکو به عنوان یکی از میراثهای جهان اعلام شده است و به عنوان بزرگترین و برترین شهر سنگی حفاظت شده در اروپا به شمار می رود.
درباره هانیا (chania )

درباره هانیا (chania )

شهر هانیا دومین شهر بزرگ کرت با 55 هزار نفر جمعیت می باشد که در قسمت نوار ساحلی شمالی جزیره کرت در یونان واقع شده است. عاشق شدن در طبیعت هانیا یک پدیده معمول هست. این شهر بندری کرت خیلی چیزا برای دیدن دارد : فروشگاههای محلی کوچک ، رستورانهای کنار آبی و کوچه های کوچک زیادی که در آنها گم میشید. بهترین قسمت آن بخش قدیمی و تاریخی شهر است که دیدنی های زیادی را در دل خود جای داده است.چیزهای جالب دیگری که میتوانید در هانیا ببینید : موزه باستان شناسی هانیاست که در آن متعلقاتی از خانه هایی از قرون وسطی تا عصر جدید به چشم میخورد ؛ انبار مهمات بزرگی که در صده ی شانزدهم ساخته شده و هم اکنون به عنوان فضایی برای برگزاری رویداد های خاص در هانیا استفاده می شود و همچنین ساختمان های کشتی سازی ونیزی که در قرن شانزدهم برای تعمیرات ناوگان ونیزی ها از آنها استفاده می شد. اگر هنوز برای سفر به این شهر زیبا قانع نشده اید از زیبای دیگر آن نیز برای شما خواهیم گفت تا در انتهای خواندن این مقاله شتابان به سوی هانیا حرکت کنید:
هتل 4 ستاره President

هتل 4 ستاره President

جذابیت‌های زیادی در اطراف این هتل مانند موزه بناکی Benaki ، آکروپلیس Acropolis ، معبد پارتنون Parthenon و موزه باستان‌شناسی ملی National Archaeological Museum آتن وجود دارد. همچنین پارلمان یونان Hellenic Parliament و میدان سینتاگما Syntagma نیز در فاصله کمی از هتل قرار گرفته‌اند.دسترسی به ایستگاه متروی پانورمو Panormou نیز بسیار راحت و سریع است.
درباره قبرس ( Cyprus )

درباره قبرس ( Cyprus )

قبرس ، این جزیره کوچک ، تاریخی غنی دارد و همواره توسط حکومیتهای اطرافش مورد طمع واقع شده است. موقعیت غافلگیر کننده قبرس آن را به عنوان یک غنیمت و یک ثروت برای هرکسی که در شرق مدیترانه بدنبال شعله ور کردن آتش قدرت بود تبدیل کرد. ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) امروزه نیز آماج مردم به سمت این جزیره سفر میکنند ولی جدیدا به علت استفاده از سواحل بی نظیرش به جای بدست آوردن قدرت و شکوه. قبرس برای مسافرانی که خواهان چیزی بیش از ماسه و خورشید هستند ، مکانی قابل تامل است ، زیرا قبرس دارای مکان های باستانی ، کلیساهای خوب بیزانس ، موزه ها و صومعه های بسیار می باشد. همچنین مکان بسیار فوق العاده ای برای پیاده روی ، با ثروتی باورنکردنی و غنی از گیاهان و جانداران می باشد. بهتره که شما یک شهر رو برای خودتان به عنوان مبنا و پایگاه قرار بدهید و سفرهای کوتاه و یک روزه به شهرهای اطراف داشته باشید. استحکامات و باروهایی که همانند مار بر روی کوه ها خزیده اند و عرش را دنبال می کنند.
درباره اطلاعات توریستی چین

درباره اطلاعات توریستی چین

💎 کشور چین از جاذبه های گردشگری جهان است که سالیانه تعداد قابل توجهی توریست به این کشور می روند. ⁣فصل‌های بهار و پاییز مناسب‌ترین زمان‌های سفر به چین هستند ..... ( برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک عنوان کلیک کنید..) ......
درباره مالدیو

درباره مالدیو

جزیره ای دور افتاده اما با شکوه؛ بهترین عبارتی است که با آن می توان مالدیو را توصیف کرد. مجموعه ای حیرت آور از دریا، شن و آفتاب برای تعطیلات، بهترین تصویری است که توریست ها از این جزیرۀ گرمسیری بهشت مانند، در ذهن دارند. ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) ...
درباره کشور صربستان

درباره کشور صربستان

صربستان در بخش جنوب شرقی اروپا و مرکز شبه‌جزیره بالکان واقع شده است. ناحیه شمال این کشور پوشیده از جنگل‌زارهای وسیع و جنوب آن دارای تپه‌ها و کوه‌های فراوان است. صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد ..... ( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... ) ...... صربستان پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mountains) و فراسکا گورا (Fruska Gora) با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود. پایتخت صربستان شهر بلگراد است.
درباره ترکیه

درباره ترکیه

ترکیه کشوری است کوهستانی و نسبتاً پربارانی. ترکیه در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار گرفته است ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. بزرگترین و مهمترین شهر آن استانبول می‌باشد. ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایه است . ترکیه با داشتن مکان های تاریخی، مراکز خرید و بازار های متنوع و و سواحل زیبا ، به یکی از به یاد ماندنی ترین سفر های شما خواهد شد.
هندوستان

هندوستان

هندوستان کجاست؟ در کتاب ها ، اسم آن را زیاد شنیدیم اما آیا از مکان های بی نظیر این کشور خبر داریم؟ آیا ساحل های زیبایش را تماشا کردیم؟ هندوستان، سرزمینی پرتکاپو با تضادهای شگفت انگیز است، جایی که دنیای سنتی و مدرن به هم می رسند. هفتمین کشور پهناور و دومین کشور پر جمعیت دنیاست در هند میتوانید که بیشترین تعداد دین ها و فرهنگ ها را تماشا کنید. هند کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد. هند از شمال غربی با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌است. همچنین هند از باختر با دریای عرب، از خاور با خلیج بنگال، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.
اسپانیا

اسپانیا

با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است