یونان

درباره یونان

درباره یونان

یونان (به یونانی: Ελλάδα) (Hellas) کشوری با تاریخچه شگفت انگیز 4000 ساله است که بیش از یکصد مکان تاریخی به صورت پراکنده در این کشور و جزایر متعدد آن وجود دارد که سالیانه صدها هزار بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند. یکی از رایج ترین کارهایی که میتوانید در هنگام بازدید از این کشور ، خصوصا اگر دوستدار تاریخ باشید، انجام بدهید ، کشف مکانهای تاریخی اصلی آن است ، نظیر المپیا ( خاستگاه بازیهای المپیک ) ؛ پیشگوی اوراکل ( یکی از مهمترین مکانهای مذهبی جهان در یونان قدیم مختص آپولو ، واقع در دامنه ی جنوبی کوه پارناسوس ) و صومعه های حیرت برانگیز شهاب سنگ. پس از اکتشافات درون پایتخت یونان (آتن ) میتوانید یک سفر 4 روزه را با کشتی به سمت پلوپونز و یونان مرکزی آغاز کنید و در آنجا برای دیدن بعضی مکانهای تاریخی بسیار مهم توقف نمایید.
درباره رودز (Rhodes)

درباره رودز (Rhodes)

این جزیره یونانی ، بزرگترین جزیره از جزایر دوازده گانه در جنوب شرقی دریای اژه است . این جزیره به عنوان جزیره شوالیه ها نیز شناخته می شود . رودز مملو از میراث و تاریخ غنی یونان می باشد. در این جزیره بازدید کنندگان انتخابات گسترده ای را برای دیدن و انجام دادن دارند. یکی از ویژگی های چشمگیر این جزیره توقف تعداد زیادی کشتی های کروز در بندرگاه آن است. این شهر توسط یونسکو به عنوان یکی از میراثهای جهان اعلام شده است و به عنوان بزرگترین و برترین شهر سنگی حفاظت شده در اروپا به شمار می رود.
درباره هانیا (chania )

درباره هانیا (chania )

شهر هانیا دومین شهر بزرگ کرت با 55 هزار نفر جمعیت می باشد که در قسمت نوار ساحلی شمالی جزیره کرت در یونان واقع شده است. عاشق شدن در طبیعت هانیا یک پدیده معمول هست. این شهر بندری کرت خیلی چیزا برای دیدن دارد : فروشگاههای محلی کوچک ، رستورانهای کنار آبی و کوچه های کوچک زیادی که در آنها گم میشید. بهترین قسمت آن بخش قدیمی و تاریخی شهر است که دیدنی های زیادی را در دل خود جای داده است.چیزهای جالب دیگری که میتوانید در هانیا ببینید : موزه باستان شناسی هانیاست که در آن متعلقاتی از خانه هایی از قرون وسطی تا عصر جدید به چشم میخورد ؛ انبار مهمات بزرگی که در صده ی شانزدهم ساخته شده و هم اکنون به عنوان فضایی برای برگزاری رویداد های خاص در هانیا استفاده می شود و همچنین ساختمان های کشتی سازی ونیزی که در قرن شانزدهم برای تعمیرات ناوگان ونیزی ها از آنها استفاده می شد. اگر هنوز برای سفر به این شهر زیبا قانع نشده اید از زیبای دیگر آن نیز برای شما خواهیم گفت تا در انتهای خواندن این مقاله شتابان به سوی هانیا حرکت کنید: