درباره قبرس ( Cyprus )

قبرس ، این جزیره کوچک ، تاریخی غنی دارد و همواره توسط حکومیتهای اطرافش مورد طمع واقع شده است.

موقعیت غافلگیر کننده قبرس آن را به عنوان یک غنیمت و یک ثروت برای هرکسی که در شرق مدیترانه بدنبال شعله ور کردن آتش قدرت بود تبدیل کرد.

( ..... برای خواندن ادامه مطلب ، روی لینک عنوان مطلب کلیک کنید ..... )

امروزه نیز آماج مردم به سمت این جزیره سفر میکنند ولی جدیدا به علت استفاده از سواحل بی نظیرش به جای بدست آوردن قدرت و شکوه.

قبرس برای مسافرانی که خواهان چیزی بیش از ماسه و خورشید هستند ، مکانی قابل تامل است ، زیرا قبرس دارای مکان های باستانی ، کلیساهای خوب بیزانس ، موزه ها و صومعه های بسیار می باشد.

همچنین مکان بسیار فوق العاده ای برای پیاده روی ، با ثروتی باورنکردنی و غنی از گیاهان و جانداران می باشد.

بهتره که شما یک شهر رو برای خودتان به عنوان مبنا و پایگاه قرار بدهید و سفرهای کوتاه و یک روزه به شهرهای اطراف داشته باشید.

استحکامات و باروهایی که همانند مار بر روی کوه ها خزیده اند و عرش را دنبال می کنند.

12 مکان فوق العاده برای بازدید در قبرس

کوریون باستان

هیچ کمبودی از نظر مکانهای باستانی در قبرس وجود ندارد ، اما کوریون در میان همه ی آنها منحصر به فرد است و گویی در شاخه ی زیبایی های قبرس می درخشد.

مکانی رمانتیک که در کنار صخره های ساحلی واقع شده است ، با منظره های دیدنی و تکان دهنده از اطراف و دریای مدیترانه ، واقعا یک مکان جادویی است.

سرتاسر این مکان بسیار گسترده است ، اما مشهورترین بخش آن "تئاتر " یوستولیوس می باشد ، که یک مجموعه 5 تایی از موزاییک ها را در برگرفته است.

برای کسانی که وقت بیشتری را در آستین دارند کلیسای بیزانس یک مکان بسیار چشم نواز با ستونهای مخروبه و کفپوش موزاییک می باشد.

قلعه سنت هیلاریون

یکی از زیباترین قلعه های مخروب مدیترانه قلعه سنت هیلاریون می باشد ، که این قلعه یکی از سنگرهای مستحکم جنگهای صلیبی بوده است ؛ همچنین منزلگاه بسیاری از افسانه ها و اسطوره ها بوده است ، که مشهورترین آنها ملکه پری بوده است ، که زمان خود را با چوپانان دلربای محلی میگذرانده است و به همین دلیل قلعه خود را در این مکان شگفت انگیز ساخته است.

برای کسانی که از سمت راست قلعه به بالا می روند ، به عنوان یک پدیده می توانند چشم اندازی به مقدار قابل توجه از جزایر را داشته باشند.

اگر فقط وقت برای بازدید از یک قلعه را در قبرس دارید از این قلعه دیدن کنید.

لارناکا

لارناکا جایی در جنوب شرقی جزایر قبرس است که پاتوق توریست ها و محلی ها شده و رفت و آمد زیادی دارد ولی هنوز شکل و شمایل و روح خودش را حفظ کرده است .میشه گفت به نحوی پایگاهی برای آفتاب گرفتن و استراحت کردن برای مسافران است.تمام امکاناتی که بر روی ماسه و خورشید نیاز است را در این مکان میتوان یافت.

اما پناهگاه قدیمی و مخروبه ترکیه ( اسکالا نامیده می شود و آژیو لازارو ( کلیسای سنت لازارو ) یک جلوه باستانی خاصی به شهر بخشیده اند.

بهتر از این در سمت غرب لارناکا دریاچه ی نمک را میتوانید ببینید که در فصل بهار پر از دسته ی فلامینگوهای صورتی رنگ خواهد می شود، و تعداد زیادی از روستاهای تپه ای و جاذبه های فرهنگی توریستی که در اطراف زمینهای ساحلی قرار دارند.

شبه جزیره کارپاس

زیباترین منطقه در قبرس شبه جزیره متروک و عاری از تمدن کارپاس می باشد ، که در سواحل طلایی ، پشت تپه های ناهموار در شمال جزیره قبرس قرار دارد. این نطقه بهترین منطقه برای پیاده روی در قبرس می باشد. روستاهای عجیب و غریب و به وفور مکانهای عجیب و غریب مخفی وجود دارد.

اگر میخواهید کشف شرایط زندگی های قدیمی در جزیره را تجربه کنید ، باید دیدار از این مکان را در صدر فهرست کارهای خود در قبرس قرار دهید.

یک روز را سرمایه گذاری کنید و قبل ازاینکه به سمت دهکده دیپمکارپاز در شمال شرق حرکت کنید و از مخروبه های باستانی کلیسای آژیوس فیلون بازدید کنید ، با ماشین از موزاییک های آژیا تریادا را در دهکده ی سیپاهی دیدن کنید ( دهکده تقریبا هیچ وسیله حمل و نقل عمومی ندارد.)

بعد از آن به سمت شبه جزیره ی معروف گلدن بیچ حرکت کنید که با یک مسیر شنی باریک و بلند به تپه های ناهموار شبه جزیره کارپاس وصل می شود.

جزیره سالامیس باستان

این جزیره تاریخی وسیع تبدیل به خانه ای برای مخروبه های سنگ های مرمر غول پیکر گردیده است که بواسطه ی کوریون باستان افزایش رتبه داشته است.

ویزای قبرس اروپایی

مدت انتظار صدور ویزا :

- بر اساس مدت اقامت

مدارک :

- اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

- گزارش گردش حساب بانکی

- عکس رنگی تمام رخ

- اصل بلیط رفت و برگشت

- رزرواسیون هتل محل اقامت

- اصل شناسنامه : اگر شناسنامه جدید است اصل کارت ملی نیز لازم است

- اصل گذرنامه های قبلی

- ترجمه گواهی اشتغال به کار و در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل

- 2 قطعه عکس رنگی تمام رخ با زمیته سفید

طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین