درباره هانیا (chania )

شهر هانیا دومین شهر بزرگ کرت با 55 هزار نفر جمعیت می باشد که در قسمت نوار ساحلی شمالی جزیره کرت در یونان واقع شده است.

عاشق شدن در طبیعت هانیا یک پدیده معمول هست. این شهر بندری کرت خیلی چیزا برای دیدن دارد : فروشگاههای محلی کوچک ، رستورانهای کنار آبی و کوچه های کوچک زیادی که در آنها گم میشید. بهترین قسمت آن بخش قدیمی و تاریخی شهر است که دیدنی های زیادی را در دل خود جای داده است.چیزهای جالب دیگری که میتوانید در هانیا ببینید : موزه باستان شناسی هانیاست که در آن متعلقاتی از خانه هایی از قرون وسطی تا عصر جدید به چشم میخورد ؛ انبار مهمات بزرگی که در صده ی شانزدهم ساخته شده و هم اکنون به عنوان فضایی برای برگزاری رویداد های خاص در هانیا استفاده می شود و همچنین ساختمان های کشتی سازی ونیزی که در قرن شانزدهم برای تعمیرات ناوگان ونیزی ها از آنها استفاده می شد.

اگر هنوز برای سفر به این شهر زیبا قانع نشده اید از زیبای دیگر آن نیز برای شما خواهیم گفت تا در انتهای خواندن این مقاله شتابان به سوی هانیا حرکت کنید:

کارهایی که می شود در هانیای کرت انجام داد:

قدم زدن در کنار فانوس دریایی ونیزی

قدم زدن در کنار فانوس دریایی بندر ونیزی یکی از بهترین کارهایی هست که میتوانید در هانیا (Chania) انجام دهید.این بندرگاه ⁣در قرن چهاردهم میلادی توسط ونیزی ها ساخته شده ، اگرچه از اون زمان تا به حال تغییراتی داشته اما فانوس دریایی ونیزی همچنان با اقتدار پا برجاست ، این فانوس یکی از قدیمی ترین فانوسهای دریایی دنیاست که در سال 2006 باز سازی شده است ، بازدید کننده ها میتوانند در کنار این فانوس قدم بزنن و از زیبایی های آن لذت ببرند.

بازدید از موزه دریایی کرت

نمایشگاه موزه دریایی کرت در مورد هرچیزی که مربوط به زندگی در دریا می شود هست ، از عهد آهن تا به حال. این کلیکسیون شامل مدل کشتی ها ، ابزارهای دریایی و عکسبرداری ها در میان چیزهای دیگری که در موزه به چشم میخورد.موقعیت مکانی آن در قلعه فیرکاس در جهت مخالف فانوس دریایی در بندرگاه.

پخت غذای محلی را یاد بگیرید

غذاهای یونایی بسیار خوشمزه هستند و بهترین راه برای لذت بردن از خوردن آنها آموختن در مورد تاریخچه آنهاست ، زمانی که شما در حال آماده کردن خود برای صرف غذا در یکی از رستورانهای محلی هانیا هستید.رزرو کردن این تجربه ی خوشمزه میتواند شروع خوبی برای آماده کردن خودتان برای این سفر جذاب باشد.

خرید از فروشگاههای کوچک محلی

حرف از غذا شد ، اگر شما مایل به امتحان کردن غذاهای رایج بیشتری در هانیا هستید ، به سمت این فروشگاهها حرکت کنید . در آنجا می توانید زیتون ، گوشت و شیرینی های رایج کرت مثل کالیتسونیا و شیرینی های نمکی یا شیرین پنیری را ببینید.مطمئن باشید از دیدن طبیعت آنجا صرف نظر نمی کنید ، اگر بدانید میتوانید تمام وقت خود را صرف میل کردن چای کوهستانی فوق العاده هانیا در طبیعت کنید.

بازدید از کلیسای جامع اورتودوکس یونان

کلیسای جامع اورتودوکس یونان در پلاتیا میتروپولیوس درست در همان نقطه ای ساخته شده که کلیسای ونیزی ها قبلا ساخته شده بود .زمانی که ترکهای عثمانی به هانیا حمله کردند ، کلیسا را تبدیل به کارخانه صابون سازی کردند ، در آن زمان هیچ چیز جز مجسمه مریم مقدس نجات پیدا نکرد ، به هر حال سرانجام کلیسا از کاربرد تجاری رها شد و وقتی این اتفاق افتاد صاحب آن تصمیم گرفت که ساختمان کلیسا را به شهر هانیا برگرداند و کلیسای جدید ساخته شد و مالکیت مجسمه مریم مقدس نیز به کلیسای جدید داده شد . این کلیسا سه راهرو دارد : یکی مختص مریم مقدس ، یکی نیکلاوس مقدس و دیگری مربوط به پدران کاپادوکیان.
طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین