درباره سنگاپور

سنگاپور یک کشور جزیره ای بسیار کوچک با جاذبه هاو موفقیتهای بزرگی است. این کشور از لحاظ استراتژیک در نوک شبه جزیره مالزی و میان اقیانوس هند و دریای چین جنوبی واقع شده است. این کشور به شلوغترین بندر جهان، دومین تصفیه کننده بزرگ نفت در محل و یک مرکز مالی بین المللی مهم تبدیل شده است. در حالیکه این ثروت سنگاپور آن را از سایر جزایر کوچک جدا کرده، جمعیت این کشور است که باعث منحصر بفرد بودن آن شده است. ترکیبی از مردمان چینی، مالایی و هندی در این نقطه از آسیای جنوب شرقی گرد هم آمده اند تا نشانه ای از تساهل و تسامح قومی و مذهبی باشند. گروههای قومی مختلف میراث فرهنگی خود را جشن میگیرند، دیدن ترکیب و آمیزش قومی چند عجیبی است. برای مثال یک عروسی مالایی درست کنار یک مراسم عزاداری چینی برگزار می شود. در اطراف شهر قدم بزنید غیر معمول نیست که معبد بودا، زیارتگاه هندوها و مساجد را به فاصله بلوک از هم ببینید. که در سایه امنیت و قانون بطور مسالمت آمیزی در این مکان جمع شدهاند و با توجه به تفاوت های طبیعی به مذهب و فرهنگ همدیگر احترام میگذارند. سنگاپور شاید یکی از بیشترین ترکیب نژادی در دنیا را در خود جای داده باشد. سنگاپور همچنین بعنوان یکی از پاکترین و کارآمدترین و بطور خاص سیستماتیکترین کشورها در آسیا شناخته می شود. همانطور که مسافرانسنگاپور از ثروت و سیاست خردمندانه این کشور به تحسین واداشته شده اند، خرید و غذاهای ملل مختلف آنها را به وجد میآورد. خرید و صرف غذا در رستوران بیشترین فعالیت و سرگرمی سنگاپوری ها بشمار می آید. قبل از اینکه پای توریست ها به این کشور بازشود این فعالیتها بسیار اندک بود. بدلیل مکان جغرافیایی قرار گرفتن این کشور و به دلیل سیاست منطقه آزاد سنگاپور بعنوان یک مرکز خرید عالی برای لباس صنعت، جواهرات و تولیدات خوب کشورهای نزدیک مثل مالزی، تایلند و دیگر مراکز صنایع دستی جنوب شرق آسیاست مجددا به دلیل موقعیت خاصی سنگاپور، این کشور بسیاری از از تنوع غذایی و پخت و پز در آسیا را در خود قرار داده است. اینجا بهترینهای چین، هند، مالایا و زیباترین و خوشمزه ترین غذاهای تمامی ملتها در دسترسی هستند.

البته بعضی با قیمتهای بسیار بالا عرضه میشوند. در نهایت جستجو برای چشم انداز و فرهنگ سنگاپور میتوان گفت که اینجا محلی دوستانه و تاریخی برای یافتن همزیستی است در میان خیابان عربها، هند کوچک، منطقه شهری و شهر چینی هاچایناتون) از باغهای ارکیده تا باغ وحشی های جهانی جذابیتی بین المللی میزبان شماست. مانند مرکز خریدی با بزرگترین فواره دنیا، بلوک آپارتمانهای مسکونی دولتی محل زندگی میلیونها نفر) و آسمانخراش ها که پول از آنها پارو می شود)همچون جزایری کوچک و درخشان هستند.

فستیوال و جشن ها در سنگاپور :

سعی کنید سفر شما به سنگاپور با یکی از فستیوالها، جشن ها و رویدادها همزمان باشد؛ تایپوسام یک جشن دیدنی است، که حوالی بهمن ماه به راه می افتد. اگر خرید و خوردن و آشامیدن هدفهای اصلی سفر شما هستند، فروردین فصل فستیوال غذای سنگاپور و تیر ماه حراج بزرگ سنگاپور است.

فستیوال چینی ارواح گرسنه معمولا در ماه سپتامبر برگزار میشود و میهمانی ای است برای ارواح درگذشتگان، در طول ماه رمضان نیز خیابان عربها هر غروب میزبان انواع غذاهاست و برای عید فطر هم جشنی سه روزه برگزار می شود.

کشور سنگاپور یک کشور سکولار است، اما گروه های مختلف دینی جشن های خود را در ایام خاص خودشان برگزار می کنند.

از اعیاد اسلامی می توان به عید فطر و عید قربان اشاره کرد.

مهمترین جشنواره های سنگاپور عبارتند از :

پونگال

سال نوی چینی

چینگای

جشنواره ی مد سنگاپور

جشنواره ی غذاهای سنگاپور

جشنواره ی بین المللی فیلم

طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین