درباره رومانی

جمهوری رومانی (به رومانیایی România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. انتخابات ریاست جمهوری در این کشور هر 5 سال یک بار انجام میشود و کشوری است بر پایه ی رأی مردم و دموکراسی کامل.

رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸،۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است.

زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتودوکس تعلق دارند.

بخارست :

کشورهای زیادی در اروپا نیستند که هنوز در آن ها برای حمل ونقل و رفت و آمد از کالسکه استفاده شود. در حالی که بیشتر شهرها در کشورهای اروپایی امروزه پر جمعیت و دارای رستوران های بین المللی و هتل ها و جاذبه جالبی هستند. رومانی همچنان یک کشور سنتی باقی مانده است. پایتخت این کشور Bucharest است که به عنوان پاریس کوچک هم شناخته می شود و دارای معماری منحصر به فرد و پیچیدگی های فرهنگی می باشد. خودخواهی های کمونیست دیکتاتور Nicholae Ceausescu باعث نابودی بسیاری از جاذبه های تاریخی این شهر و تبدیل بخش اعظمی از آن به ویرانه شد. اما این شهر همچنان یک شهر زیبا و بزرگترین شهر در رومانی است و دارای جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر می باشد.
طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین