درباره رودز (Rhodes)

این جزیره یونانی ، بزرگترین جزیره از جزایر دوازده گانه در جنوب شرقی دریای اژه است . این جزیره به عنوان جزیره شوالیه ها نیز شناخته می شود . رودز مملو از میراث و تاریخ غنی یونان می باشد. در این جزیره بازدید کنندگان انتخابات گسترده ای را برای دیدن و انجام دادن دارند.

یکی از ویژگی های چشمگیر این جزیره توقف تعداد زیادی کشتی های کروز در بندرگاه آن است.

این شهر توسط یونسکو به عنوان یکی از میراثهای جهان اعلام شده است و به عنوان بزرگترین و برترین شهر سنگی حفاظت شده در اروپا به شمار می رود.

بیشتر لذت ببرید

شهر قرون وسطایی

جاذبه های توریستی زیادی دور و اطراف دیوار قرون وسطایی رودز یافت می شود.شما می توانید در این شهر چشم نواز دارای کوی و برزن های کوچک و ساختمان های قدیمی پیاده روی کنید . خیابان اصلی ای که در امتداد دیوار قرون وسطایی قرار دارد ، خیابان شوالیه ها نامیده می شود. اون خیابانی است که به خوبی از آن حفاظت شده است ، که از موزه باستان شناسی شروع می شود و به کاخ استاد بزرگ ختم می شود.

کاخ استاد بزرگ شوالیه های رودز

این کاخ حول و حوش شهر قرون وسطایی قرار دارد و یکی از مهم ترین بناهای تاریخی به شمار می رود. بازدید کننده ها ابزار و وسایل قرون وسطایی ، آینه ها ، نقاشی ها و غیره را در آن می بینند. در ضمن موزه روم شرقی را نیز در خود جای داده است.

ورودی این کاخ 6 یورو و نیم بهای آن 3 یورو می باشد.

موزه باستان شناسی رودز- بیمارستان شوالیه ها

موزه باستان شناسی رودز در ساختمان بیمارستان قرن پانزدهم میلادی شوالیه ها قرار دارد.

آکروپولیس رودز

در آکروپولیس جدا از منظره های باور نکردنی ، استادیوم قدیمی دیاگوراس و خرابه های معبد آپولو را خواهید دید.

ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

برج ساعت قرون وسطایی

اگر میخواهید شهر را از بالا ببینید می توانید از پله های برج ساعت قرون وسطایی بالا روید. هزینه ورودی آن 5 یورو می باشد . بعد از پایین آمدن از برج یک استراحت کوتاه خیلی میچسبه!

مسجد سلیمان

اولین مسجد ساخته شده در رودز این مسجد می باشد. نام گذاری آن بعد از قتح جزیره توسط سلطان سلیمان برای زنده نگاه داشتن نام او انجام شد.

بانوی قلعه کلیسای مسجد جامع

این مکان در قرن یازدهم ساخته است و به عنوان کلیسای جامع شوالیه ها استفاده می شده است.

بعد از اشغال عثمانی ها به مسجد تغییر کاربری داده شد.

دژ سنت نیکلاوس

این قلعه در انتهای بندر ماندراکی واقع شده است که در قرن پانزدهم میلادی توسط جان مقدس ساخته شده است.

بندر ماندراکی

این بندر به عنوان یک گذرگاه قدیمی در رودز استفاده می شده است.

در ورودی گذرگاه شما دو گوزن نر و ماده که نماد شهر هستند را می توانید مشاهده کنید. همچنین میتوانید سه آسیاب بادی و همچنین قلعه سنت نیکلاوس را را مشاهده نمایید. اگر شما بیش از یک روز میتوانید در رودز بمانید ، می توانید از این مکان یک قایق اجاره کنید و یک گشت شهری را به سمت جزیره ی سیمی تجربه کنید.

طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین