درباره امارات (دبی)

چند دهه پیش این کشور توسط قبایل عشایری که در روستاهای ماهیگیری و در سطح بیابان گسترده شده بودند، اشغال شده بود. اروپایی ها در اواخر سال ۱۴۰۰ به این کشور آمدند. پرتغالی ها مناطق ساحلی را اشغال کردند و تا مدت ها با بازرگانانی از ایران، هند و چین تجارت می کردند. تجارت طلای سیاه امارات متحده عربی که منبع اصلی ثروت این کشور است در سال ۱۹۶۲ آغاز شد. خانواده های قبایل مختلف نهایتا در سال ۱۹۷۱ توسط فدراسیون امارات، متحد شدند که این رویای دیرینه ی جدی این کشور شیخ زایدبن سلطان آل نهیان بود که در سال ۲۰۰۴ فوت شد و بعد از او پسر بزرگش شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم امارات متحده عربی شد.

دبی :

دبی يا همان مرواريد خليج فارس بعنوان شهر تمیز و امن با تعداد زیادی مرکز خريد و مکان های دیدنی يکی از پر بازدید کننده ترین شهرهای دنيا مي باشد .

امارات متحده عربی از هفت شيخ نشين تشكيل شده است كه عبارتند از: ابوظبی ، دوبی ، شارجه ، راس الخيمه ، فيجيره ، ام القوين و عجمان . اين كشور شامل حدود 200 جزيره است .

ابوظبی بزرگترين شيخ نشين است و پس از آن دبی مقام دوم را دارد.

دبی در امتداد خط ساحلی و در جهت جنوب غربی به سمت ابوظبی در حال گسترش است .

دو پل و يک تونل زير آبی دو بخش "ديره" در شمال و "بردبی" در جنوب به یکدیگر متصل می کند .بردبی شامل مناطق کرامه، ستوا، جُميرا ،اُودمتا و اُم سقيم می باشد و جنوبی ترين بخش شهر منطقه جبل می باشد و به خاطر اسکله و منطقه آزاد تجاری واقع در آن معروف مي باشد. جاده شيخ زايد ابوظبی و جبل علی را به یکدیگر وصل می نمايد .

ديره شامل منطقه القرهود در نزديکی فرودگاه و منطقه تازه توسعه يافته مدريف می باشد.اسلام در تمامي زواياي زندگي مردم بومی نقش اساسي حتي در پوشيدن، خوردن و نوشيدن دارد ولی در این شهر خارجي ها مي توانند با آزادي کامل مراسم مذهبي خود را انجام دهند و درانتخاب پوشش مناسب، آزاد باشند.

دولت امارات در جهت حفظ سنت ها در بين مردم، اقدام به برگزاري رويدادهاي ورزشي که جنبه تاريخي دارند مانند شترسواري، شکار با پرندگان شکاري و دريانوردي با لنج هاي سنتي مي نمايد.

زبان رسمي کشور امارات، عربي مي باشد. با اين حال، انگليسي نيز بسيار رايج است.

معرفی برخی از مناطق گردشگری :

برج العرب :

برج العرب برای مدتی نماد دبی بود و هنوز می توان اثر آن را در پلاک های قدیم امارات دبی دید. این برج دارای رستوران های متعددی می باشد، و دارای یک آکواریوم بسیار بزرگ و زیبا است.

دهکده جهانی دبی :

این مکان یک مرکز فرهنگی، هنری، تاریخی، تفریحی و تجاری است . دهکده جهانی دبی معرفی جاذبه های فرهنگی و تاریخی را با ارائه امکانات تفریحی و گردشگری تلفیق کرده و هر ساله گردشگران بی شماری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. نمایشگاهی در این دهکده وجود دارد که در آن هنرهای سنتی، صنایع دستی، تولیدات داخلی کشورهایی از خاور میانه، آفریقا، آسیا و اروپا در آن عرضه می شود.

پارک طلا و مس :

این پارک در جاده شیخ زائد واقع شده است و دارای مغاره های متعددی از طلا و الماس و جواهرات می باشد.

پارک ساحلی جمیرا :

این پارک دارای پارک صحرایی، زمین بازی کودکان، امکانات ورزشی می باشد و در جاده ساحلی جمیرا واقع شده است.

باغ وحش دبی :

این باغ وحش دارای پرندگان، خزندگان، پستانداران از جمله گونه های غیر بومی مانند ببر سلطنتی بنگال و آهوی زیبای اکسیس می باشد.

پالم جمیرا :

این جزیره به شکل یک درخت نخل می باشد که یک هلال ماه در بالای آن قرار دارد و تعداد زیادی مراکز مسکونی، تفریحی و سرگرمی را در خود جای داده است .

واید وادی :

این پارک بزرگترین پارک مدرن آبی در خاور میانه می باشد. مسیر مورد علاقه بازدید کنندگان، جمیره سمیره است که دارای 33 متر ارتفاع است که سرعت آب در آن به 80 کیلومتر در ساعت می رسد.

برج دبی :

این برج از پروژه های عظیم در قلب شهر دبی است که دارای مناطق مسکونی و پارک و بازار و دریاچه می باشد. معماری این برج اسلامی و مدرن می باشد. فرم Y شکل برج دبی باعث می شود بیشتر واحدهای این برج دیدی به سمت خلیج فارس داشته باشند.

طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین