درباره یونان

یونان (به یونانی: Ελλάδα) (Hellas) کشوری با تاریخچه شگفت انگیز 4000 ساله است که بیش از یکصد مکان تاریخی به صورت پراکنده در این کشور و جزایر متعدد آن وجود دارد که سالیانه صدها هزار بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند.

یکی از رایج ترین کارهایی که میتوانید در هنگام بازدید از این کشور ، خصوصا اگر دوستدار تاریخ باشید، انجام بدهید ، کشف مکانهای تاریخی اصلی آن است ، نظیر المپیا ( خاستگاه بازیهای المپیک ) ؛ پیشگوی اوراکل ( یکی از مهمترین مکانهای مذهبی جهان در یونان قدیم مختص آپولو ، واقع در دامنه ی جنوبی کوه پارناسوس ) و صومعه های حیرت برانگیز شهاب سنگ.

پس از اکتشافات درون پایتخت یونان (آتن ) میتوانید یک سفر 4 روزه را با کشتی به سمت پلوپونز و یونان مرکزی آغاز کنید و در آنجا برای دیدن بعضی مکانهای تاریخی بسیار مهم توقف نمایید.

مکانهای دیدنی مهم یونان

کانال قرنتس

در زمانهای قدیم برده ها را از این کانال باریک که در واقع دریای ادریاتیک و دریای ایژین را از هم جدا میکند با کشتی های کوچکی حمل میکردند.

اگرچه ایده ی ساخت این کانال برای اولین بار توسط حاکم ستمگر پریاندر در قرن هفتم قبل از میلاد مطرح شد ، ساخت آن در سال 1893 شروع شد و پس از یازده سال کار مداوم سرانجام در سال 1913 به پایان رسید.

این سازه به عنوان یکی از شگفت انگیز ترین سازه ها در مهندسی نوین به شمار می رود.

اپیداروس

این مکان تاریخی عضو میراث مرکز یونسکو به شمار می رود. در زمانهای قدیم ، این شهر به عنوان یکی از مهم ترین اسلیپیون ها ( مراکز درمانی ) به شمار میرفت و مردمان زیادی از اطراف حوزه مدیترانه برای معالجه به این مکان مراجعه میکردند.

یکی از بخشهای مهم آن آمفی تئاتر قدیمی آن است که در قرن چهارم قبل از میلاد ساخته شده است.که به عنوان بهترین تئاتر در روزگاران قدیم به شمار می رفته است و امروزه نیز به عنوان یکی از مراکز حفاظت شده از یونان قدیم به شمار می رود.

جالب است بدانید که تابستانها شمار زیادی از فستیوال های وابسته به تئاتر در این مکان برگزار می شده است.

نافلیو

نافلیو یکی از چشم نواز ترین شهرهای ساحلی یونان و همچنین اولین پایتخت ایالت های جدید به شمار می رود.

مطمئنا شما از دیدن قلعه ی پالامیدی ، ساختمانهای نئو کلاسیک و از پیاده روی در خیابان های سنگ فرش شده شگفت زده خواهید شد.

میکانا

میکانای قدیم مرکز پادشاهی آگاممنون بود و به عنوان یکی از بزرگترین نمادهای تمدن ماقبل تاریخ به شمار می رفت.

شما در این مکان می توانید مقبره ی آگاممنون را ببینید.

دروازه شیر میکانا ورودی آکروپولیس بوده و همچنین موزه باستان شناسی میکانا که در مکان حفاری ها قرار گرفته است.

المپیا باستان

المپیا یکی از مهم ترین مراکز مذهبی و ورزشی در یونان قدیم بوده است.

بازی های مشهور المپیک هر چهار سال یک بار به افتخار زئوس در این مکان برگزار می شد.

شما میتوانید در این مکان محراب زئوس را ببینید ، جایی که ورزشکاران تمرین میکردند و همچنین موزه ای که مجسمه هرمس پراکسیتلز را در خود جای داده است.

دلفی

دلفی یکی از مکانهای میراث فرهنگی یونسکو می باشد . و یکی از مشهور ترین پناهگاههای دوران قدیم به شمار می رود.

این مکان جایگاه اوراکل پیشگوی بزرگ بوده است که قبل از هر تصمیم سیاسی بزرگی در آن زمان از او مشورت خواسته می شده است.

شما می توانید در آنجا خرابه های معبد آپولو را ببینید که پرستشگاهی در آن مکان بوده است ، همچنین محراب پرونایا در آتن ، تئاتر ، استادیوم و موزه باستان شناسی.

شهاب سنگ

این مکان هم یکی از مراکز میراث فرهنگی یونسکو می باشد و یکی از مه ترین مراکز مذهبی در یونان می باشد. شهاب سنگ همچنین یکی از زیبا ترین و منحصر به فرد ترین چشم انداز های طبیعی در یونان می باشد.

ساختار تخته سنگ های بزرگ آن که سر به فلک کشیده است که در بالای آنها می توانید صومعه های مشهور را ببینید.

در قرن یازدهم یک انجمن نوین از بیش از 20 صومعه به تدریج در این مکان تشکیل شد که امروزه تنها 6 عدد از آنها برای عموم باز مانده است.

طوفان پرشین
طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین طوفان پرشین